BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI

BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI AÇIKLAMALAR VE KATILIM KOŞULLARI

Yarışmanın Amacı

 Öğrencilerimizin girişimcilik yeteneklerini ve iş yapma düşüncesini ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla bu yarışma düzenlenmiştir.

Yarışmanın İçeriği

Bir fikrim var proje yarışmasında her türlü iş fikri projenin ana temasını oluşturmaktadır. Ancak özellikle bir yenilik, bir buluş, mevcut işlere farklı bir bakış içeren fikirler proje değerlendirme kriterleri açısından önemli ve öncelikli projeler arasında yer almaktadır. Bu açıdan öğrencilerimiz yeni iş fikirleri veya mevcut işlerin yeni bir açılımını sağlayan işlere odaklanması dereceye girmesi açısından önem arz etmektedir.

Kimler Katılabilir

 Katılım için tek şart katılımcının Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencisi olmasıdır.

Projeler Nasıl Değerlendirilecek

 Adaylar başvurduktan sonra tüm projeler bir komisyon tarafından incelenecektir. Komisyonda görev yapacak  şunlardır. Teknopark A.Ş genel Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odasından bir temsilci, Organize Sanayide iş sahibi girişimciler, İşletme Bölüm başkanı, Mühendislik Fakültesinden dekan veya bir temsilci ve son olarak projenin niteliğine göre gerekli alanlarda özel uzmanlar proje değerlendirme komisyonu olarak görev yapacaklardır.

Komisyon üyeleri projeleri iş fikirlerinin yenilikçi olması, gerçekçi olması, yatırım ve kazanç potansiyeli taşıması kriterleri üzerinden değerlendirip puanlama yapacaklardır.

Projenin başarılı olması için öğrencinin proje formatına uygun olarak proje fikrini açık ve net verilerle projeyi oluşturması projenin başarısı açısından önemlidir.

Başarılı Projeler İçin Ödül Dışında Başka Neler Var

Sevgili öğrenciler başarılı görülen iş fikirleri aynı zamanda yatırımcılar tarafından desteklenmeye değer bulunabilir ve beğenilen projenin hayata geçmesi için yatırım sermayesi desteği sağlamak mümkün olabilir.

Ödüller

Birinciye    10.000 TL

İkinciye     6.000 TL

Üçüncüye  3.000 TL

3 Kişiye     1.000 TL Teşvik Ödülü

BAŞVURU İÇİN : https://zaferteknopark.com.tr/yarisma/